Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz

ex. Meininger City Senefelder Platz
Βερολίνο, Γερμανία View on map
8.3 Πολύ καλό Βασισμένο σε 1742 σχόλια
Από US$ 75 US$ 63 ανά νύχτα
Όφελος 15%
Άφιξη
25 Σεπ 2026
Αναχώρηση
26 Σεπ 2026
Επισκέπτες
2 επισκέπτες

Ενήλικες:

2

Παιδιά:

0
  • Δωρεάν ακύρωση
    σε πολλά δωμάτια
  • Χωρίς έξοδα κράτησης
    Πληρωμή στο ξενοδοχείο
  • Ασφαλής κράτηση
    Τα δεδομένα σας είναι ασφαλή
  • Εγγύηση καλύτερης τιμής
    Βρήκατε καλύτερη τιμή;

Γιατί οι επισκέπτες επιλέγουν το Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz

  • Στάση μετρό
    Στην έξοδο του ξενοδοχείου
  • Δωρεάν περιήγηση
    Πεζοπορία στο κέντρο
  • Πρωινό μπουφέ
    Ποικιλία επιλογών
  • Δανεισμός ποδηλάτων
    Εξερεύνηση της πόλης
  • Αποθήκευση αποσκευών
    Δωρεάν και ασφαλής
  • Θυρίδα ασφαλείας
    Δωρεάν στη ρεσεψιόν

Επισκόπηση

Το Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz 3 αστέρων βρίσκεται σε κεντρική τοποθεσία, 700 μέτρα από χώρους λατρείας, όπως Συναγωγή της Ρικεστράσε, και προσφέρει στους πελάτες αποθήκευση αποσκευών. Θέατρο Volksbühne απέχει 10 λεπτά με τα πόδια από αυτό το οικονομικό ξενοδοχείο που διαθέτει lounge μπαρ και θέα στην πόλη.

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε κεντρική τοποθεσία, σχεδόν 2 χλμ. απόσταση από την Bebelplatz. Ο Καθεδρικός Ναός του Βερολίνου είναι ένα δημοφιλές μέρος για να επισκεφτείτε, 25 λεπτά με τα πόδια από το Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz. Museum füer Architekturzeichnung βρίσκεται επίσης σε απόσταση 350 μέτρων. Το κατάλυμα απέχει επίσης 5 λεπτά με τα πόδια από τον σταθμό του μετρό U-Bahn Senefelderplatz.

Το ξενοδοχείο προσφέρει 45 δωμάτια, μερικά από τα οποία διαθέτουν τηλεόραση επίπεδης οθόνης, ατομικά ρυθμιζόμενος κλιματισμός, κεντρική θέρμανση και εξοπλισμό σιδερώματος. Αυτά τα δωμάτια διαθέτουν γραφείο, μπαλκόνι και χώρο καθιστικού. Για την άνεσή σας, θα βρείτε ξεχωριστή τουαλέτα και ντους, στεγνωτήρας μαλλιών και μεγάλες πετσέτες μπάνιου.

Μπορείτε να απολαύσετε κεντροευρωπαϊκή κουζίνα στο Hofbrau Wirtshaus Berlin που βρίσκεται σχεδόν 1 χλμ. απόσταση από το Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz.

  • Άφιξη
    από 15:00 έως 23:59
  • Αναχώρηση
    έως 11:00
  • Κατηγορία ξενοδοχείου
    3 αστέρων
Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz
Οι συμβουλές μας

Πρέπει να κάνετε κράτηση στο Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz;

Ιδανικό για εσάς αν
  • Θέλετε να ταξιδέψετε με κατοικίδιο - το ξενοδοχείο επιτρέπει την είσοδο ζώων.
  • Αναζητάτε εύκολη πρόσβαση στο μετρό, καθώς ο σταθμός Senefelderplatz βρίσκεται μπροστά στο ξενοδοχείο.
Ίσως να το προσπεράσετε αν
  • Επιθυμείτε δωρεάν στάθμευση στο ξενοδοχείο - το κατάλυμα δεν διαθέτει χώρο στάθμευσης.
Ιδανικό για
  • Δωρεάν ξενάγηση πεζή στο κέντρο της πόλης

Παροχές του Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz

Γενικά
  • Απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους χώρους
  • Wi-Fi
  • Χρηματοκιβώτιο
  • 24ωρη υποδοχή
  • VIP check-in/ -out
  • Επιτρέπονται κατοικίδια
  • Δωμάτια/ εγκαταστάσεις για ΑΜΕΑ
  • Πρόσβαση με αναπηρική καρέκλα
  • Ασφάλεια
  • Αποθήκευση αποσκευών
  • Δωμάτιο με θυρίδες
  • Ανελκυστήρας
  • Καφετέρια
  • Αυτόματοι πωλητές
  • Ανιχνευτές καπνού
  • Τουαλέτα για άτομα με ειδικές ανάγκες
  • Πυροσβεστήρες
  • Κάρτα-κλειδί
  • Κλειδί
Γεύματα
  • Σνακ Μπαρ
  • Μπαρ/ Lounge
  • Συσκευασμένα μεσημεριανά γεύματα
Αθλήματα και Αναψυχή
  • Αίθουσα ψυχαγωγίας/ τηλεόρασης
  • Ποδηλασία
  • Τραπέζια για Μπιλιάρδο
Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz Υπηρεσίες επισκεπτών
  • Πλύσιμο ρούχων
  • Υπηρεσίες τουριστικού γραφείου
  • Επαγγελματικό κέντρο
  • Εγκαταστάσεις συναντήσεων/ συμποσίων
  • Φαξ/φωτοτυπικό
Ανέσεις δωματίου
  • Θέρμανση
  • Παράθυρα με ηχομόνωση
  • Έπιπλα κήπου
  • Δωρεάν προϊόντα περιποίησης
  • Νεροχύτης στο δωμάτιο
  • LCD TV
  • Δωμάτιο παιχνιδιών

Πολιτικές

Το Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz εφαρμόζει τους παρακάτω όρους σε όλες τις κρατήσεις.
Check-in / Check-out
Άφιξη
από 15:00 έως 23:59
Αναχώρηση
έως 11:00
Σημαντικές πληροφορίες
  • Παιδιά και επιπλέον κρεβάτια
  • Η μέγιστη χωρητικότητα επιπλέον κρεβατιών σε ένα δωμάτιο είναι 3.

Ευχαριστούμε για την ανταπόκρισή σας

Ευχαριστώ για την εγγραφή

Κλείσιμο
Άφιξη
25 Σεπ 2026
Αναχώρηση
26 Σεπ 2026
Επισκέπτες
2 επισκέπτες

Ενήλικες:

2

Παιδιά:

0
Επιλέξτε τις ημερομηνίες
για να δείτε τις προσφορές